[www.ozvuceni.net] [www.zabillow.cz]
HISTORIE - od "Junior Band" po "Gregor Music"

Rok 1988 se dá považovat za takový malý a tajný začátek rodinné kapely - JUNIOR Band. V tomto roce začíná pomaličku hrát, z počátku pouze soukromé akce, jelikož v této době nebylo tak jednoduché hrát bez požehnání soudruhů a jiných lidí, kteří v této době rozhodovali o všem.

Až v roce 1990 nastala změna a začali přibývat i veřejné akce, jako zábavy a plesy. Od počátku až do roku 1999, kdy vzniklo první CD, kapela hrála v základní rodinné sestavě ve složení: Petr Gregor st. (kapelník, baskytara, zpěv, saxofon), Petr Gregor ml. (klávesy, automatický bubeník, zpěv) a Rudolf Gregor (zpěv, klávesy, trubka). V tomto roce začala úzká spolupráce s bubeníkem Petrem Žůrkem, která vyvrcholila nahrávkou druhého CD (2000) a stálé spolupráce.

Ovšem po asi dvou letech v roce 2002 si Ruda Gregor začal vyplňovat volné termíny, kdy kapela nehrála, svými aktivitami a postupem času začal hrávat výhradně sám, jak říká "ONE MAN SHOW". A tak se hrálo jen ve třech: Petr Gregor st., Petr Gregor ml. a Petr Žůrek. Z toho také vznikl pracovní název P3 (čti: pe tři).

Z důvodu obohacení kapely bylo nutné se začít poohlížet po dalším novém členovi a byl vybrán kytarista Mira Vojkovský. To bylo na přelomu roku 2003 a 2004. Vznikla tedy ideální sestava, kdy kapela hrála úplně na živo včetně elektrické kytary, což byl převrat ve zvuku kapely. Bohužel, přišel rok 2005 a bubeník Petr Žůrek opouští v lednu kapelu a odjíždí na angažmá za hranice až do Norska. Hraje se tedy ve třech a opět s automatickým bubeníkem. Bubeník Petr Žůrek se po dvou měsících vrací, ale kapela už hraje a má nasmlouvané akce pro tu dobu aktuální sestavu. Ale na přání pořadatele rádi zahrají i ve čtyřčlené sestavě.

V loňském roce došlo k další změně, po necelých dvaceti letech se mění název kapely z původního "JUNIOR Band" na jednoduchý a jasný název: "GREGOR Music"..

[ O nás ] [ Historie ] [ Repertoár ] [ Ukázky MP3 ] [ Technika ] [ Kontakt ] [ Reference ]

Copyright © GregorMusic [ www.gregormusic.cz ], 2007, all rights reserved. Aplikace [ www.zarsky.net ]